Miło nam poinformować, że uczniowie klasy II zajęli III miejsce w IV Międzyszkolnym Turnieju Literacki, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła w Mikorzynie.

Naszą szkołę reprezentowali:

Iga Marczak

Julia Rybczak

Antoni Kasprzak

Uczestnicy turnieju mogli w formie zabawy sprawdzić swoją wiedzę na temat przeczytanych utworów. Rozwiązywanie zagadek, krzyżówek, rozpoznawanie rekwizytów czy ilustracji to niektóre z zadań, z którymi się zmierzyli i wykazali ogromną wiedzą.

Udział i sukces w turnieju z pewnością pogłębił ciekawość czytelniczą jego uczestników, ale też zachęcił wszystkich uczniów do czytania . Serdecznie GRATULUJEMY naszym drugoklasistom.

Nasza szkoła wzięła udział w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wasi mamy, bo o zdrowie dbamy” organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS). Konkurs jest jednym z działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Celem konkursu kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Zadaniem konkursowym było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym.

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń klasy I Marcel Majchrowski otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Z wielką przyjemnością informujemy, że drużyna z naszej szkoły (Żaneta Kucharzak, Anna Libudzic, Miłosz Świątek) zajęła drugie miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym “Uroczysta Godzina Baśni “. Zmagania konkursowe miały miejsce 17 maja w Szkole Podstawowej im. Przemysła II w Kępnie. Serdczenie gratulujemy!

KONKURS RECYTATORSKI

8 maja dwie uczennice z naszej szkoły: Antonina Kokot z kl.I i Julia Rybczak z kl. II brały udział w powiatowym konkursie recytatorskim pod hasłem “Pół żartem pół serio” w Łęce Opatowskiej. W konkursie wzięło udział aż 39 uczniów i uczennic z całego powiatu kępińskiego.

Julka wyrecytowała wiesz J. Tuwima pt ” Lokomotywa ” natomiast Tosia wiersz pt. “Ptasie radio ” tegoż samego autora.

Dziewczynki godnie reprezentowały szkołę, deklamując długie i wymagające dużych umiejętności utwory.

Występ Antosi został doceniony i otrzymała ona wyróżnienie.

Obie uczennice dały z siebie wszystko i możemy być z nich dumni. Nasza szkoła, imienia znanego poety, ma tak wiele talentów recytatorskich .

[Uczennice w czasie konkursu recytatorskiego]
[Uczniowie klasy IV nagrodzeni w konkursie]
[Uczeń nagrodzony w konkursie]
[Uczniowie klasy II podczas konkursu.]