Uczniowie klasy II i III, z pewnością na długo zapamiętają noc z 19 na 20 listopada, gdyż spędzili ją w szkole. Wcześniej, razem z wychowawczyniami przygotowali dwie sale na nocne atrakcje.

Pomysłów na wieczór i późne godziny nocne nie brakowało. Wszyscy zadbali o to, aby czas spędzony razem, w nieco innej scenerii i czasie, był niezapomniany.

Mnóstwo frajdy sprawiło samo rozkładanie śpiworów. Po wspólnym przygotowaniu i zjedzeniu pizzy, kiedy zrobiło się już zupełnie ciemno, przyszedł czas na wspólną zabawę w podchody z latarkami, połączoną z szukaniem ukrytego skarbu, będącego wejściówką na piżamowy bal andrzejkowy. Uczniowie sprawdzili się w rolach kucharzy, poszukiwaczy, tancerzy, miłośników kina i wokalistów. Były też gry, zabawy i konkurencje zespołowe związane z patronem naszej szkoły, Janem Brzechwą. Niektórzy wykorzystali swój zmysł organizacyjny. Inni zadbali o porządek i bezpieczeństwo w trakcie nocowania. A jeszcze inni zaprezentowali galę ciekawych nocnych przebrań. Każdy miał szansę pokazać się z jak najlepszej strony.

Po pełnym przeżyć wieczorze i wieczornej toalecie, przyszła pora na nocny seans filmowy z popcornem. Po napisach końcowych nastąpiła cisza nocna.

Po śniadaniu, zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie, odebrani zostali przez stęsknionych rodziców.

„Noc w szkole” była świetną okazją do integracji uczniów, do kształtowania umiejętności współdziałania i współpracy w zespole, a także nabycia umiejętności społecznych w zaspakajaniu swoich potrzeb. Wspólnie spędzony czas najlepiej dokumentują zdjęcia, a najtrafniejszą recenzją są opinie uczniów, którzy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do swoich domów. Dla wielu uczniów był to pierwszy, samodzielny nocleg poza domem oraz wydarzenie pełne niesamowitych emocji!