Obchody „Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień”

            Aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym w piątek 19 listopada w naszej szkole i przedszkolu obchodziliśmy “Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Tego dnia królował u nas kolor żółty. Był to dzień wyjątkowy… pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Było radośnie i życzliwie.

Święto było dobrą okazją do rozmów na temat tego, jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach, miejscach m. in. w szkole, w domu, w sklepie czy na ulicy.

Tego dnia nasi najmłodsi wysłuchali mądrej bajki „O ciepłym i puchatym“, w formie plakatów przedstawili “Drzewka Życzliwości” oraz “Kodeks jak być Życzliwym”, a także wykonali wesołe buźki oraz przepiękne laurki.

Również starsze klasy przyłączyły się do akcji: na specjalnie przygotowanych karteczkach w przed dzień obchodów uczniowie oraz nauczyciele pisali życzliwe i dobre życzenia, podziękowania, miłe słowa, które umieścili w specjalnej skrzynce, z której Samorząd w miniony piątek wręczał wskazanym osobom. Pojawiły się również pozytywne życzenia, myśli, cytaty w formie laurek. Na gazetce zawisł “Alfabet Dobrych Manier” ucznia naszej Szkoły oraz specjalne karteczki do odrywania: „Dobre słowo podaj dalej…”- które przez okres całego tygodnia znikały w mgnieniu oka. Było dużo uśmiechu, ciepłych słów i serdecznych pozdrowień.

Pamiętajmy o tym, by uśmiech gościł na naszych twarzach nie tylko od święta, a „Najlepszym lekarstwem, którego nie sposób przedawkować, jest życzliwość dla drugiego człowieka”. Dzień ten to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko Nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem. Pozytywna energia, którą przekazaliśmy innym, na pewno powróci do nas ze zdwojoną siłą.

Życzymy Wszystkim więcej optymizmu, serdecznego spojrzenia na drugiego człowieka, uśmiechu i radości!


https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=424040582531008&id=100047752102825

[zdjęcie przedstawia uczennice klasy VIII podczas obchodów Światowego Dnia Życzliwości Pozdrowień]
[zdjęcie przedstawia uczennice klasy VIII podczas obchodów Światowego Dnia Życzliwości Pozdrowień]